STUDIO LEGROS

profesionální kadeřnické studio v PRAZE

Naše studio naleznete v městské části Praha 8, nedaleko tramvajové zastávky BULOVKA (v blízkosti NEMOCNICE NA BULOVCE, vedle BBC FITNESS/FORM FACTORY). Zde jsme otevřeli první naší pobočku. Naším snem do budoucna je pracovat na tom, abychom vytvořili další kadeřnická studia pro klienty a to nejen v Praze, ale i po celé ČR.

Náš team profesionálních kadeřníků svou práci nejen miluje, ale je to jejich životní poslání, stejně jako bylo pro člověka, který nás inspiroval na tolik, že jsme jeho křestní jméno implementovali do našeho názvu a budeme dělat maximum, abychom dělali čest jeho jménu a práci, kterou prokázal v 18.století.

LEGROS DE RUMINGY

Byl prvním oficiálním kadeřníkem u francouzského královského dvora. V roce 1765 de Rumigny napsal knihu Art de la Coiffure des Dames, která pojednává o kadeřnictví a zahrnovala obrázky účesů. Kniha byla bestsellerem mezi Francouzkami, a to nejen šlechtičnami a o její výtisk se praly dámy v celé Evropě. Jednou z jeho nejznámějších klientek byla Madame de Pompadour. Jako první založil kadeřnickou školu.